Jean-Marie LE CHEVALLIER : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Μη Εγγεγραμμένοι

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Front national (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων

Αναπληρωτής 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Απασχόλησης και Κοινωνικών Υποθέσεων