Philippe J.G. DOUSTE-BLAZY : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 30-03-1993 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 31-10-1990 : Union pour la démocratie française (Γαλλία)
  • 01-11-1990 / 30-03-1993 : Centre des démocrates sociaux (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Περιβάλλομτος, Δημοσίας Υγείας και Προστασίας των Καταωαλωτών
  • 27-07-1989 / 12-09-1990 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 15-01-1992 / 17-09-1992 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 15-01-1992 / 30-03-1993 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 18-09-1992 / 30-03-1993 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και Χωροταξίας
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής
  • 15-01-1992 / 30-03-1993 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής, Χωροταξίας και Σχέσεων με τις Τοπικές και Περιφερειακές Αρχές
  • 11-02-1993 / 30-03-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής