Panayotis ROUMELIOTIS : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα (Ελλάδα)

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 27-07-1989 / 12-09-1990 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μασρέκ
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 27-04-1992 / 18-07-1994 : Υποεπιτροπή Νομισματικών Θεμάτων
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μασρέκ
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μασρέκ