Leyla ONUR : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Sozialdemokratische Partei Deutschlands (Γερμανία)

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και Χωροταξίας
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεια ατη Μικτή Κοιθοβουλευτική Επιτροπή ΕΟΚ-Τουρκίας
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Τουρκία
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων, Απασχόλησης και Εργασιακού Περιβάλλοντος
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Τουρκία
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕE-Τουρκία

Αναπληρώτρια 

  • 11-06-1990 / 14-01-1992 : Επιτροπή Προύπολογισμών