Efstathios LAGAKOS : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Νέα Δημοκρατία (Ελλάδα)

Αντιπρόεδρος 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Κύπρο

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Αγάπτυξνς και Συωεργασίας
  • 15-01-1992 / 11-05-1992 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Κύπρος
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Κύπρος
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Κύπρος