Sotiris KOSTOPOULOS : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 07-06-1992 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος
  • 08-06-1992 / 23-06-1993 : Μη Εγγεγραμμένοι
  • 24-06-1993 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα (Ελλάδα)

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή για τα Δικαιώνατα της Γυναίκας
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Νεότητας, Πολιτισμού, Παιδείας, Μέσων Ενηνέρωσης και Αθλητισμού
  • 15-01-1992 / 11-02-1992 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας
  • 15-01-1992 / 17-09-1992 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 19-03-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αυστραλία και τη Νέα Ζηλανδία
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αυστραλία και τη Νέα Ζηλανδία