Günter LÜTTGE : 5η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 20-07-1999 / 07-09-2000 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 20-07-1999 / 07-09-2000 : Sozialdemokratische Partei Deutschlands (Γερμανία)

βουλευτές 

  • 21-07-1999 / 07-09-2000 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής, Μεταφορών και Τουρισμού
  • 06-10-1999 / 07-09-2000 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Ισραήλ

Αναπληρωτής 

  • 22-07-1999 / 07-09-2000 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Δικαιωμάτων του Ανθρώπου, Κοινής Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής