Renzo TRIVELLI : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 11-01-1993 : Ομάδα για την Ευρωπαϊκή Ενωτική Αριστερά - Μέλος
  • 12-01-1993 / 20-04-1993 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 31-12-1990 : Partito comunista italiano (Ιταλία)
  • 01-01-1991 / 18-07-1994 : Partito democratico della sinistra (Ιταλία)

Αντιπρόεδρος 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ουγγαρία

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-06-1990 : Επιτροπή Αγάπτυξνς και Συωεργασίας
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Τουρκία
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων και Ασφάλειας
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Υποεπιτροπή για την Ασφάλεια και τον Αφοπλισμό
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Τουρκία
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕE-Τουρκία

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και Χωροταξίας
  • 15-06-1990 / 14-01-1992 : Πολιτική Επιτροπή
  • 15-01-1992 / 11-12-1992 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Ανάπτυξης της Υπαίθρου
  • 16-03-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Πολωνία
  • 10-12-1992 / 18-07-1994 : Υποεπιτροπή Αλιείας
  • 14-12-1992 / 18-07-1994 : Υποεπιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Πολωνία
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Πολωνία