Tullio Eugenio REGGE : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 11-01-1993 : Ομάδα για την Ευρωπαϊκή Ενωτική Αριστερά - Μέλος
  • 12-01-1993 / 20-04-1993 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 31-12-1990 : Partito comunista italiano (Ιταλία)
  • 01-01-1991 / 18-07-1994 : Partito democratico della sinistra (Ιταλία)

Αντιπρόεδρος 

  • 29-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Φινλανδία
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Φινλανδίας
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Φινλανδίας

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 10-06-1990 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τα Κράτη του Κόλπου και το Συμβούλιο Συνεργασίας του Κόλπου
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Ενεργείας, Ερευνας και Τεχνολογίας
  • 11-06-1990 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Πολωνία
  • 15-01-1992 / 28-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Φινλανδία
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Ενέργειας, ΄Ερευνας και Τεχνολογίας

Αναπληρωτής 

  • 17-03-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό