Mario Giovanni Guerriero RUFFINI : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 15-09-1990 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 15-09-1990 : Democrazia cristiana (Ιταλία)

Αντιπρόεδρος 

  • 26-07-1989 / 15-09-1990 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μασρέκ

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 15-09-1990 : Επιτροπή Ενεργείας, Ερευνας και Τεχνολογίας
  • 15-09-1989 / 15-09-1990 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και Χωροταξίας