Nereo LARONI : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Partito socialista italiano (Ιταλία)

Αντιπρόεδρος 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Γιουγκοσλαβία
  • 12-02-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μασρέκ
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μασρέκ
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μασρέκ

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Νεότητας, Πολιτισμού, Παιδείας, Μέσων Ενηνέρωσης και Αθλητισμού
  • 04-04-1990 / 12-09-1990 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 04-04-1990 / 14-01-1992 : Επιτροπή Αγάπτυξνς και Συωεργασίας
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 15-01-1992 / 11-02-1992 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων και Ασφάλειας
  • 15-01-1992 / 11-02-1992 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Δημοκρατίες της Γιουγκοσλαβίας
  • 11-02-1992 / 11-02-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μασρέκ
  • 11-02-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 13-03-1992 / 17-09-1992 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 18-09-1992 / 16-09-1993 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Δημοκρατίες της πρώην Γιουγκοσλαβίας
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Επιτροπή Ενέργειας, ΄Ερευνας και Τεχνολογίας
  • 17-09-1993 / 18-07-1994 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Δημοκρατίες της πρώην Γιουγκοσλαβίας

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1989 / 03-04-1990 : Επιτροπή Αγάπτυξνς και Συωεργασίας
  • 15-01-1992 / 11-02-1992 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 15-01-1992 / 11-02-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μασρέκ
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Υποεπιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου
  • 11-02-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων και Ασφάλειας