Alexander LANGER : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 03-07-1995 : Ομάδα των Πρασίνων στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο - Πρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 03-07-1995 : Federazione dei Verdi (Ιταλία)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 03-07-1995 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 21-07-1994 / 03-07-1995 : Υποεπιτροπή για την Ασφάλεια και τον Αφοπλισμό
  • 17-11-1994 / 03-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Νοτιοανατολική Ευρώπη

Αναπληρωτής 

  • 21-07-1994 / 03-07-1995 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού
  • 21-07-1994 / 03-07-1995 : Επιτροπή Κανονισμού, Ελέγχου της Εντολής και Ασυλιών
  • 21-07-1994 / 03-07-1995 : Επιτροπή Αναφορών
  • 10-08-1994 / 03-07-1995 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης