Gino TREMATERRA : 7η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 01-12-2011 / 30-06-2014 : Κoιvoβoυλευτική Ομάδα τoυ Ευρωπαϊκoύ Λαϊκoύ Κόμματoς (Χριστιαvoδημoκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 01-12-2011 / 30-06-2014 : Unione dei Democratici cristiani e dei Democratici di Centro (Ιταλία)

Αντιπρόεδρος 

  • 24-01-2012 / 30-06-2014 : Επιτροπή Εσωτερικής Αγοράς και Προστασίας των Καταναλωτών

βουλευτές 

  • 14-12-2011 / 14-02-2012 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ινδία
  • 15-12-2011 / 18-01-2012 : Επιτροπή Εσωτερικής Αγοράς και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 19-01-2012 / 23-01-2012 : Επιτροπή Εσωτερικής Αγοράς και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 15-02-2012 / 30-06-2014 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Παλαιστινιακό Νομοθετικό Συμβούλιο

Αναπληρωτής 

  • 14-12-2011 / 18-01-2012 : Επιτροπή Βιομηχανίας, Έρευνας και Ενέργειας
  • 14-12-2011 / 18-01-2012 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αραβική Χερσόνησο
  • 19-01-2012 / 23-05-2012 : Επιτροπή Βιομηχανίας, Έρευνας και Ενέργειας
  • 19-01-2012 / 30-06-2014 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Χιλής
  • 24-05-2012 / 30-06-2014 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών, Δικαιοσύνης και Εσωτερικών Υποθέσεων

all-activities 

Κοινοβουλευτική(ές) ερώτηση(ήσεις) 
Ερωτήσεις με αίτημα προφορικής απάντησης ακολουθούμενης από συζήτηση μπορεί να υποβληθούν από επιτροπή, πολιτική ομάδα ή τουλάχιστον το 5% των βουλευτών που απαρτίζουν το Κοινοβούλιο. Οι αποδέκτες είναι άλλα όργανα της ΕΕ. Η Διάσκεψη των Προέδρων αποφασίζει αν οι ερωτήσεις θα εγγραφούν στο τελικό σχέδιο ημερήσιας διάταξης συνεδρίασης της Ολομέλειας και με ποια σειρά. Άρθρο 128 του Κανονισμού

Δηλώσεις 

Δήλωση των οικονομικών συμφερόντων