Maria Adelaide AGLIETTA : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Ομάδα των Πρασίνων στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Federazione dei Verdi (Ιταλία)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Κανονισμού, Ελέγχου της Εντολής και Ασυλιών
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Υποεπιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Κανονισμού, Ελέγχου της Εντολής και Ασυλιών
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Υποεπιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου

Αναπληρώτρια 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας