Djida TAZDAÏT : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Ομάδα των Πρασίνων στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Les Verts-Europe-Ecologie (Γαλλία)

Αντιπρόεδρος 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Κύπρο
  • 12-02-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μαγκρέμπ και την ΄Ενωση του Αραβικού Μαγκρέμπ
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μαγκρέμπ και την ΄Ενωση του Αραβικού Μαγκρέμπ
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μαγκρέμπ και την ΄Ενωση του Αραβικού Μαγκρέμπ

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 15-01-1992 / 11-02-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μαγκρέμπ και την ΄Ενωση του Αραβικού Μαγκρέμπ
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας