Marie-Christine AULAS : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 10-12-1991 : Ομάδα των Πρασίνων στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 10-12-1991 : Les Verts-Europe-Ecologie (Γαλλία)

Αντιπρόεδρος 

  • 26-07-1989 / 10-12-1991 : Επιτροπή Αγάπτυξνς και Συωεργασίας

βουλευτές 

  • 15-09-1989 / 12-09-1990 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 13-09-1991 / 10-12-1991 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης

Αναπληρώτρια 

  • 26-07-1989 / 10-12-1991 : Πολιτική Επιτροπή