Cesare DE PICCOLI : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 11-01-1993 : Ομάδα για την Ευρωπαϊκή Ενωτική Αριστερά - Μέλος
  • 12-01-1993 / 20-04-1993 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 31-12-1990 : Partito comunista italiano (Ιταλία)
  • 01-01-1991 / 18-07-1994 : Partito democratico della sinistra (Ιταλία)

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Γιουγκοσλαβία
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Δημοκρατίες της Γιουγκοσλαβίας
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Δημοκρατίες της πρώην Γιουγκοσλαβίας
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Δημοκρατίες της πρώην Γιουγκοσλαβίας

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Περιβάλλομτος, Δημοσίας Υγείας και Προστασίας των Καταωαλωτών
  • 15-06-1990 / 14-01-1992 : Επιτροπή Μεταφοπών και Τουρισμού
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 17-03-1992 / 10-12-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής
  • 10-12-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες