Marcelino OREJA : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 18-11-1990 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Αντιπρόεδρος
  • 19-11-1990 / 28-06-1993 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος του προεδρείου

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 28-06-1993 : Partido Popular (Ισπανία)

Πρόεδρος 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 15-01-1992 / 28-06-1993 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 24-10-1991 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ουγγαρία
  • 15-01-1992 / 10-02-1992 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων και Ασφάλειας
  • 15-01-1992 / 29-10-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Σουηδία
  • 11-02-1992 / 13-12-1992 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Πολιτική Επιτροπή
  • 15-01-1992 / 04-02-1992 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής