Leopoldo ORTIZ CLIMENT : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 29-06-1993 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 29-06-1993 : Partido Popular (Ισπανία)

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Αγροτικής Ανάπτυξης
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας
  • 12-10-1990 / 14-01-1992 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και Χωροταξίας
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας
  • 15-01-1992 / 29-06-1993 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής, Χωροταξίας και Σχέσεων με τις Τοπικές και Περιφερειακές Αρχές
  • 11-02-1993 / 29-06-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1989 / 11-10-1990 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και Χωροταξίας
  • 05-02-1992 / 29-06-1993 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Σχέσεων
  • 05-02-1992 / 29-06-1993 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 25-02-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 11-02-1993 / 29-06-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 26-05-1993 / 29-06-1993 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Ενιαίος Ευρωπαϊκός Χώρος