Jeannou LACAZE : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 11-12-1991 : Φιλελεύθερη, Δημοκρατική και Μεταρρυθμιστική Ομάδα - Μέλος
  • 12-12-1991 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 11-12-1991 : Centre national des indépendants (Γαλλία)
  • 12-12-1991 / 18-07-1994 : Union des Indépendants (Γαλλία)

Αντιπρόεδρος 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Ασίας και την ΄Ενωση για την Περιφερειακή Συνεργασία τ

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Πολιτική Επιτροπή
  • 15-01-1992 / 17-09-1992 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων και Ασφάλειας
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Υποεπιτροπή για την Ασφάλεια και τον Αφοπλισμό
  • 18-09-1992 / 16-09-1993 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 17-09-1993 / 18-07-1994 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών