José Manuel TORRES COUTO : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Socialista (Πορτογαλία)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 20-09-1995 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 21-07-1994 / 16-11-1995 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων και Απασχόλησης
  • 21-09-1995 / 15-01-1997 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 17-11-1995 / 15-01-1997 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 17-11-1995 / 15-01-1997 : Υποεπιτροπή για την Ασφάλεια και τον Αφοπλισμό
  • 16-01-1997 / 01-10-1997 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 02-10-1997 / 19-07-1999 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών

Αναπληρωτής 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής