Claus LARSEN-JENSEN : 7η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 13-12-2013 / 30-06-2014 : Ομάδα της Προοδευτικής Συμμαχίας των Σοσιαλιστών και Δημοκρατών στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 13-12-2013 / 30-06-2014 : Socialdemokratiet (Δανία)

Αντιπρόεδρος 

  • 22-01-2014 / 30-06-2014 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Ασφάλειας των Τροφίμων

βουλευτές 

  • 13-01-2014 / 21-01-2014 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Ασφάλειας των Τροφίμων
  • 13-01-2014 / 30-06-2014 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Ιράν

Αναπληρωτής 

  • 08-01-2014 / 30-06-2014 : Επιτροπή Οικονομικής και Νομισματικής Πολιτικής
  • 08-01-2014 / 30-06-2014 : Αντιπροσωπεία στην Κοινοβουλευτική Συνέλευση Ίσης Εκπροσώπησης ΑΚΕ-ΕΕ

all-activities 

Συνεισφορές στις συζητήσεις της ολομέλειας 
Ομιλίες στην ολομέλεια και γραπτές δηλώσεις σχετικά με συζητήσεις στην ολομέλειας Άρθρα 204 και 171 παράγραφος 11

Κοινοβουλευτική(ές) ερώτηση(ήσεις) 
Ερωτήσεις με αίτημα προφορικής απάντησης ακολουθούμενης από συζήτηση μπορεί να υποβληθούν από επιτροπή, πολιτική ομάδα ή τουλάχιστον το 5% των βουλευτών που απαρτίζουν το Κοινοβούλιο. Οι αποδέκτες είναι άλλα όργανα της ΕΕ. Η Διάσκεψη των Προέδρων αποφασίζει αν οι ερωτήσεις θα εγγραφούν στο τελικό σχέδιο ημερήσιας διάταξης συνεδρίασης της Ολομέλειας και με ποια σειρά. Άρθρο 128 του Κανονισμού

Δηλώσεις 

Δήλωση των οικονομικών συμφερόντων