Marlene LENZ : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 27-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος
  • 28-07-1994 / 19-01-1997 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος του προεδρείου
  • 20-01-1997 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Γερμανία)

Πρόεδρος 

  • 12-09-1994 / 15-01-1997 : Υποεπιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 12-09-1994 : Υποεπιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής και το MERCOSUR
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Υποεπιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής και το MERCOSUR
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής και το MERCOSUR

Αναπληρώτρια 

  • 21-07-1994 / 29-09-1994 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Σχέσεων
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας
  • 29-09-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λιθουανία
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας
  • 30-04-1997 / 10-07-1997 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Σχέσεων
  • 14-10-1997 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕE-Λιθουανία