Guadalupe RUIZ-GIMÉNEZ AGUILAR : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Φιλελεύθερη, Δημοκρατική και Μεταρρυθμιστική Ομάδα - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Centro Democràtico y Social (Ισπανία)

Αντιπρόεδρος 

  • 04-02-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 18-11-1990 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής και το Μεξικό
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή για τα Δικαιώνατα της Γυναίκας
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Αγάπτυξνς και Συωεργασίας
  • 19-11-1990 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής
  • 15-01-1992 / 03-02-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών