Petr JEŽEK : 8η κοινοβουλευτική περίοδος  

Πολιτικές ομάδες 

  • 01-07-2014 ... : Ομάδα της Συμμαχίας Φιλελευθέρων και Δημοκρατών για την Ευρώπη - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 01-07-2014 / 04-02-2018 : ANO 2011 (Τσεχία)
  • 05-02-2018 / 21-02-2019 : Independent (Τσεχία)
  • 22-02-2019 ... : Hnutí Hlas (Τσεχία)

Πρόεδρος 

  • 13-10-2014 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ιαπωνία
  • 22-03-2018 ... : Ειδική επιτροπή σχετικά με το οικονομικό έγκλημα, τη φοροδιαφυγή και τη φοροαποφυγή

βουλευτές 

  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Επιτροπή Οικονομικής και Νομισματικής Πολιτικής
  • 14-07-2014 / 12-10-2014 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ιαπωνία
  • 13-10-2014 ... : Διάσκεψη των Προέδρων των Αντιπροσωπειών
  • 12-02-2015 / 30-11-2015 : Ειδική επιτροπή σχετικά με τις φορολογικές αποφάσεις τύπου «tax ruling» και άλλα μέτρα παρόμοιου χαρακτήρα ή αποτελέσματος
  • 02-12-2015 / 02-08-2016 : Ειδική επιτροπή σχετικά με τις φορολογικές αποφάσεις τύπου «tax ruling» και άλλα μέτρα παρόμοιου χαρακτήρα ή αποτελέσματος (TAXE 2)
  • 24-06-2016 / 13-12-2017 : Εξεταστική επιτροπή για τη διερεύνηση καταγγελλόμενων παραβιάσεων και περιπτώσεων κακοδιοίκησης κατά την εφαρμογή της νομοθεσίας της ΕΕ σε σχέση με τη νομιμοποίηση εσόδων από παράνομες δραστηριότητες, τη φοροαποφυγή και τη φοροδιαφυγή
  • 19-01-2017 ... : Επιτροπή Οικονομικής και Νομισματικής Πολιτικής
  • 14-03-2018 / 21-03-2018 : Ειδική επιτροπή σχετικά με το οικονομικό έγκλημα, τη φοροδιαφυγή και τη φοροαποφυγή
  • 22-03-2018 ... : Διάσκεψη των Προέδρων των Επιτροπών

Αναπληρωτής 

  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών, Δικαιοσύνης και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 14-07-2014 ... : Αντιπροσωπεία στην Κοινοβουλευτική Συνέλευση Ίσης Εκπροσώπησης ΑΚΕ-ΕΕ
  • 19-01-2017 ... : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών, Δικαιοσύνης και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 12-09-2017 / 14-11-2018 : Ειδική επιτροπή για την τρομοκρατία

Επικοινωνία