Renato SORU
  • Renato
    SORU
  • Ομάδα της Προοδευτικής Συμμαχίας των Σοσιαλιστών και Δημοκρατών στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο
  • Μέλος
  • Ιταλία Partito Democratico
  • Ημερομηνία γέννησης: 6 Αυγούστου 1957, Sanluri (CG)

Πολιτικές ομάδες

  • 01.07.2014 / 09.05.2016 : Ομάδα της Προοδευτικής Συμμαχίας των Σοσιαλιστών και Δημοκρατών στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο - Μέλος
  • 10.05.2016 / 15.05.2017 : Μη Εγγεγραμμένοι - Μέλος
  • 16.05.2017 ... : Ομάδα της Προοδευτικής Συμμαχίας των Σοσιαλιστών και Δημοκρατών στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο - Μέλος

Εθνικά κόμματα

  • 01.07.2014 ... : Partito Democratico (Ιταλία)

Μέλος

  • 01.07.2014 / 18.01.2017 : Επιτροπή Οικονομικής και Νομισματικής Πολιτικής
  • 14.07.2014 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Ισραήλ
  • 14.07.2014 ... : Αντιπροσωπεία στην Κοινοβουλευτική Συνέλευση της Ένωσης για τη Μεσόγειο
  • 19.01.2017 / 14.05.2017 : Επιτροπή Εσωτερικής Αγοράς και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 15.06.2017 ... : Επιτροπή Οικονομικής και Νομισματικής Πολιτικής

Αναπληρωτής

  • 08.07.2014 / 09.05.2016 : Επιτροπή Βιομηχανίας, Έρευνας και Ενέργειας
  • 10.10.2014 / 09.05.2016 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Τουρκίας
  • 19.01.2017 / 15.05.2017 : Επιτροπή Οικονομικής και Νομισματικής Πολιτικής

Επικοινωνία

Bruxelles

  • Parlement européen
    Bât. Altiero Spinelli
    15G134
    60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
    B-1047 Bruxelles/Brussel

Strasbourg

  • Parlement européen
    Bât. Louise Weiss
    T06123
    1, avenue du Président Robert Schuman
    CS 91024
    F-67070 Strasbourg Cedex

Ταχυδρομική διεύθυνση

  • European Parliament
    Rue Wiertz
    Altiero Spinelli 15G134
    1047 Brussels