Sofia SAKORAFA : 8η κοινοβουλευτική περίοδος  

Πολιτικές ομάδες 

  • 01-07-2014 / 14-12-2015 : Συνομοσπονδιακή Ομάδα της Ευρωπαϊκής Ενωτικής Αριστεράς/Αριστερά των Πρασίνων των Βορείων Χωρών - Μέλος
  • 15-12-2015 / 11-01-2017 : Συνομοσπονδιακή Ομάδα της Ευρωπαϊκής Ενωτικής Αριστεράς/Αριστερά των Πρασίνων των Βορείων Χωρών - Μέλος του προεδρείου
  • 12-01-2017 ... : Συνομοσπονδιακή Ομάδα της Ευρωπαϊκής Ενωτικής Αριστεράς/Αριστερά των Πρασίνων των Βορείων Χωρών - Μέλος του προεδρείου

Εθνικά κόμματα 

  • 01-07-2014 / 27-09-2015 : Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς (Ελλάδα)
  • 28-09-2015 ... : Independent (Ελλάδα)

Πρόεδρος 

  • 16-10-2014 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής

βουλευτές 

  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων
  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Επιτροπή Αναφορών
  • 14-07-2014 / 15-10-2014 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Κεντρικής Αμερικής
  • 16-10-2014 ... : Διάσκεψη των Προέδρων των Αντιπροσωπειών
  • 19-01-2017 ... : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων
  • 19-01-2017 ... : Επιτροπή Αναφορών

Αναπληρώτρια 

  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Επιτροπή Βιομηχανίας, Έρευνας και Ενέργειας
  • 14-07-2014 / 09-03-2017 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Παλαιστίνη
  • 14-07-2014 ... : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Χιλής
  • 14-07-2014 ... : Αντιπροσωπεία στην Κοινοβουλευτική Συνέλευση ΕΕ - Λατινικής Αμερικής
  • 14-06-2016 / 18-01-2017 : Υποεπιτροπή Ασφάλειας και Άμυνας
  • 20-06-2016 ... : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-πρώην Γιουγκοσλαβικής Δημοκρατίας της Μακεδονίας
  • 19-01-2017 ... : Επιτροπή Βιομηχανίας, Έρευνας και Ενέργειας
  • 19-01-2017 ... : Υποεπιτροπή Ασφάλειας και Άμυνας
  • 10-03-2017 ... : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Παλαιστίνη

Επικοινωνία