Gerd Ludwig LEMMER : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Γερμανία)

Αντιπρόεδρος 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεια ατη Μικτή Κοιθοβουλευτική Επιτροπή ΕΟΚ-Τουρκίας
  • 05-02-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Τουρκία
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Τουρκία
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕE-Τουρκία

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Σχέσεων
  • 15-01-1992 / 04-02-1992 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Τουρκία
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Σχέσεων