Rudolf LUSTER : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Γερμανία)

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 17-02-1991 : Επιτροπή Αγάπτυξνς και Συωεργασίας
  • 26-07-1989 / 17-02-1991 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τα Κράτη του Κόλπου και το Συμβούλιο Συνεργασίας του Κόλπου
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 18-02-1991 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες μέλη του ΑSΕAN και τη Δημοκρατία της Κορέας (AIPO)
  • 15-01-1992 / 17-09-1992 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες μέλη του ΑSΕAN, τη Διακοινοβουλευτική Οργάνωση του ASEAN (AIPO) και τη Δη
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 18-09-1992 / 22-04-1993 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες μέλη του ΑSΕAN, τη Διακοινοβουλευτική Οργάνωση του ASEAN (AIPO) και τη Δη
  • 23-04-1993 / 18-07-1994 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες μέλη του ΑSΕAN, τη Διακοινοβουλευτική Οργάνωση του ASEAN (AIPO) και τη Δη