Siegbert ALBER : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος του προεδρείου

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Γερμανία)

Αντιπρόεδρος 

  • 25-07-1984 / 19-01-1987 : Ευρωπαίκο Κοινοβουλιο
  • 25-07-1984 / 19-01-1987 : Προεδρείο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Ευρωπαίκο Κοινοβουλιο
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Προεδρείο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου

Αντιπρόεδρος 

  • 11-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τα Κράτη του Κόλπου
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τα Κράτη του Κόλπου

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημοσίας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1984 / 11-03-1985 : Επιτροπή Κανονισμού και Αναφορών
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 12-03-1985 / 20-01-1987 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού
  • 10-12-1985 / 20-01-1987 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών