Siegbert ALBER : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 06-10-1997 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 06-10-1997 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Γερμανία)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Ρωσία
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Ρωσία
  • 16-01-1997 / 01-10-1997 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 16-01-1997 / 06-10-1997 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 02-10-1997 / 06-10-1997 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών

Αναπληρωτής 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημοσίας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Αναφορών
  • 16-01-1997 / 06-10-1997 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
  • 16-01-1997 / 06-10-1997 : Επιτροπή Αναφορών
  • 16-01-1997 / 06-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Ρωσία