Patrick LANE : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Ομάδα Συνασπισμού των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Fianna Fáil Party (Ιρλανδία)

Αντιπρόεδρος 

  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Ανάπτυξης της Υπαίθρου

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Αγροτικής Ανάπτυξης
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τα Κράτη του Κόλπου και το Συμβούλιο Συνεργασίας του Κόλπου
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τα Κράτη του Κόλπου
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τα Κράτη του Κόλπου
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τα Κράτη του Κόλπου