Carmen LLORCA VILAPLANA : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Partido Popular (Ισπανία)

Αντιπρόεδρος 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή για τα Δικαιώνατα της Γυναίκας
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Τσεχοσλοβακία
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Περιβάλλομτος, Δημοσίας Υγείας και Προστασίας των Καταωαλωτών
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ελβετία
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων και Ασφάλειας
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Υποεπιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ελβετία
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ελβετία