Alan John DONNELLY : 5η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 20-07-1999 / 16-01-2000 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 20-07-1999 / 16-01-2000 : Labour Party (Ηνωμένο Βασίλειο)

βουλευτές 

  • 21-07-1999 / 16-01-2000 : Επιτροπή Οικονομικής και Νομισματικής Πολιτικής
  • 06-10-1999 / 16-01-2000 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τον Καναδά

Αναπληρωτής 

  • 22-07-1999 / 16-01-2000 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής, Μεταφορών και Τουρισμού

all-activities 

Συνεισφορές στις συζητήσεις της ολομέλειας 
Ομιλίες στην ολομέλεια και γραπτές δηλώσεις σχετικά με συζητήσεις στην ολομέλειας Άρθρα 204 και 171 παράγραφος 11