Carlos ROBLES PIQUER : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Popular (Ισπανία)

Πρόεδρος 

  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Κεντρική Ασία και τη Μογγολία
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Κεντρική Ασία και τη Μογγολία

Αντιπρόεδρος 

  • 16-01-1997 / 01-10-1997 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 27-10-1997 / 19-07-1999 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 02-10-1997 / 27-10-1997 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών

Αναπληρωτής 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή ΄Ερευνας, Τεχνολογικής Ανάπτυξης και Ενέργειας
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Καζακστάν, Κιργιστάν, Ουζμπεκιστάν, Τατζικιστάν, Τουρκμενιστάν και τη Μ
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή ΄Ερευνας, Τεχνολογικής Ανάπτυξης και Ενέργειας
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Καζακστάν, Κιργιστάν, Ουζμπεκιστάν, Τατζικιστάν, Τουρκμενιστάν και τη Μ
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Καζακστάν, Κιργιστάν, Ουζμπεκιστάν, Τατζικιστάν, Τουρκμενιστάν και τη Μ