Carole TONGUE : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Labour Party (Ηνωμένο Βασίλειο)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης

Αναπληρώτρια 

  • 21-07-1994 / 17-03-1995 : Προσωρινή Επιτροπή για την Απασχόληση
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων και Απασχόλησης
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 03-03-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ελβετία, την Ισλανδία και τηυ Νορβηγία
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ελβετία, την Ισλανδία και τηυ Νορβηγία
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ελβετία, την Ισλανδία και τηυ Νορβηγία