Margaret E. DALY : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 11-02-1990 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος
  • 12-02-1990 / 04-02-1992 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος του προεδρείου
  • 05-02-1992 / 30-04-1992 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος του προεδρείου
  • 01-05-1992 / 07-07-1992 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος
  • 08-07-1992 / 03-02-1993 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος του προεδρείου
  • 04-02-1993 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Conservative and Unionist Party (Ηνωμένο Βασίλειο)

Αντιπρόεδρος 

  • 27-07-1989 / 12-09-1990 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 17-02-1992 / 17-09-1992 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 18-09-1992 / 16-09-1993 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 17-09-1993 / 18-07-1994 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Αγάπτυξνς και Συωεργασίας
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή για τα Δικαιώνατα της Γυναίκας
  • 15-01-1992 / 17-02-1992 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας

Αναπληρώτρια 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Τουρκία
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Ανάπτυξης της Υπαίθρου
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Τουρκία
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕE-Τουρκία