Amédée E. TURNER : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 04-02-1992 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος του προεδρείου
  • 05-02-1992 / 30-04-1992 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος
  • 01-05-1992 / 13-05-1992 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος
  • 14-05-1992 / 18-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος του προεδρείου

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Conservative and Unionist Party (Ηνωμένο Βασίλειο)

Πρόεδρος 

  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Αγάπτυξνς και Συωεργασίας
  • 27-07-1989 / 12-09-1990 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Μέλη τoυ Ευρωπαϊκoύ Κoιvoβoυλίoυ στη Συvέλευση Ίσης Εκπρoσώπησης
  • 15-01-1992 / 17-09-1992 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 18-09-1992 / 16-09-1993 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 23-04-1993 / 18-07-1994 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 17-09-1993 / 18-07-1994 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Ενεργείας, Ερευνας και Τεχνολογίας
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τα Κράτη του Κόλπου
  • 21-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Ενέργειας, ΄Ερευνας και Τεχνολογίας
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τα Κράτη του Κόλπου
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τα Κράτη του Κόλπου