Alfred LOMAS : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Labour Party (Ηνωμένο Βασίλειο)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 09-10-1995 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Αναφορών
  • 30-09-1994 / 13-02-1995 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Κύπρου
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Κύπρου
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Αναφορών
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Κύπρου
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Μάλτας

Αναπληρωτής 

  • 10-08-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής