Nel B.M. van DIJK : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 31-08-1998 : Ομάδα των Πρασίνων στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 31-08-1998 : GroenLinks (Κάτω Χώρες)

Πρόεδρος 

  • 22-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας
  • 16-01-1997 / 31-08-1998 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 22-07-1994 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Δημοκρατία της Τσεχίας, τη Σλοβακία και τη Σλοβενία
  • 11-10-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Βουλγαρίας
  • 16-01-1997 / 12-07-1998 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Σλοβακικής Δημοκρατίας
  • 16-01-1997 / 31-08-1998 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού
  • 13-07-1998 / 31-08-1998 : Αντιπροσωπία στην κοινοβουλευτική επιτροπή συνεργασίας ΕΕ-Ρωσίας

Αναπληρώτρια 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 31-08-1998 : Επιτροπή Οικονομικής, Νομισματικής και Βιομηχανικής Πολιτικής