(Paddy) Patrick Joseph LALOR : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Ομάδα Συνασπισμού των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Fianna Fáil Party (Ιρλανδία)

Αντιπρόεδρος 

  • 13-02-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες μέλη του ΑSΕAN, τη Διακοινοβουλευτική Οργάνωση του ASEAN (AIPO) και τη Δη
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες μέλη του ΑSΕAN, τη Διακοινοβουλευτική Οργάνωση του ASEAN (AIPO) και τη Δη
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες μέλη του ΑSΕAN, τη Διακοινοβουλευτική Οργάνωση του ASEAN (AIPO) και τη Δη

Κοσμήτωρ 

  • 26-07-1989 / 13-01-1992 : Ευρωπαίκο Κοινοβουλιο
  • 26-07-1989 / 13-01-1992 : Προεδρείο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 13-01-1992 : Κοσμήτορες
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Κανονισμού, Ελέγχου της Ενρολής και Ασολιών
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Πολιτική Επιτροπή
  • 15-01-1992 / 12-02-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες μέλη του ΑSΕAN, τη Διακοινοβουλευτική Οργάνωση του ASEAN (AIPO) και τη Δη
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Κανονισμού, Ελέγχου της Εντολής και Ασυλιών
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων και Ασφάλειας
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Υποεπιτροπή για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου
  • 08-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Αυστρία
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Αυστρία