Raymonde M.E.A. DURY : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 08-02-1995 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Αντιπρόεδρος
  • 09-02-1995 / 30-04-1998 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 30-04-1998 : Parti socialiste (Βέλγιο)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 20-09-1995 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Υπερκαυκασία
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Υπερκαυκασία
  • 21-09-1995 / 15-01-1997 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 16-01-1997 / 01-10-1997 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών
  • 16-01-1997 / 30-04-1998 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 02-10-1997 / 30-04-1998 : Μέλη του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου στη Συνέλευση ΄Ισης Εκπροσώπησης όσον αφορά τη Συμφωνία μεταξύ των κρατών

Αναπληρώτρια 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Παλαιστινιακό Νομοθετικό Συμβούλιο
  • 16-01-1997 / 30-04-1998 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 16-01-1997 / 30-04-1998 : Επιτροπή για τα Δικαιώματα της Γυναίκας
  • 14-10-1997 / 30-04-1998 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Παλαιστινιακό Νομοθετικό Συμβούλιο