Panayotis LAMBRIAS : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Νέα Δημοκρατία (Ελλάδα)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Ρωσία
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Ρωσία
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Ρωσία
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Υποεπιτροπή για την Ασφάλεια και τον Αφοπλισμό
  • 14-10-1997 / 30-11-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Ρωσία
  • 01-12-1997 / 23-02-1999 : Αντιπροσωπία στην κοινοβουλευτική επιτροπή συνεργασίας ΕΕ-Ρωσίας
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπία στην κοινοβουλευτική επιτροπή συνεργασίας ΕΕ-Ρωσίας

Αναπληρωτής 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Υποεπιτροπή για την Ασφάλεια και τον Αφοπλισμό
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων