Christos PAPOUTSIS : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 23-01-1995 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Αντιπρόεδρος

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 23-01-1995 : Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα (Ελλάδα)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 23-01-1995 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων, Ασφάλειας και Αμυντικής Πολιτικής
  • 17-11-1994 / 23-01-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες

Αναπληρωτής 

  • 21-07-1994 / 23-01-1995 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας