Georgios ROMEOS : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Σοσιαλιστική Ομάδα - Μέλος του προεδρείου
  • 21-04-1993 / 13-10-1993 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος του προεδρείου

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 13-10-1993 : Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα (Ελλάδα)

Αντιπρόεδρος 

  • 25-07-1989 / 13-01-1992 : Ευρωπαίκο Κοινοβουλιο
  • 25-07-1989 / 13-01-1992 : Προεδρείο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου
  • 14-01-1992 / 13-10-1993 : Ευρωπαίκο Κοινοβουλιο
  • 14-01-1992 / 13-10-1993 : Προεδρείο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Πολιτική Επιτροπή
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την ΄Ενωση των Σοβιετικών Διμοκρατιών
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αλβανία, τη Βουλγαρία και τη Ρουμανία
  • 15-01-1992 / 13-10-1993 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής, Χωροταξίας και Σχέσεων με τις Τοπικές και Περιφερειακές Αρχές
  • 28-01-1992 / 13-10-1993 : Υποεπιτροπή για την Ασφάλεια και τον Αφοπλισμό
  • 11-02-1993 / 13-10-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αλβανία, τη Βουλγαρία και τη Ρουμανία
  • 26-05-1993 / 13-10-1993 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΚ-Ενιαίος Ευρωπαϊκός Χώρος

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Αγροτικής Ανάπτυξης
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αυστραλία και τη Νέα Ζηλανδία
  • 15-01-1992 / 13-10-1993 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων και Ασφάλειας
  • 11-02-1993 / 13-10-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Αυστραλία και τη Νέα Ζηλανδία