Georgios ANASTASSOPOULOS : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 27-07-1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος
  • 28-07-1994 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος του προεδρείου

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Νέα Δημοκρατία (Ελλάδα)

Αντιπρόεδρος 

  • 19-07-1994 / 13-01-1997 : Ευρωπαίκο Κοινοβουλιο
  • 19-07-1994 / 13-01-1997 : Προεδρείο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου
  • 14-01-1997 / 19-07-1999 : Ευρωπαίκο Κοινοβουλιο
  • 14-01-1997 / 19-07-1999 : Προεδρείο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ιαπωνία
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ιαπωνία
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων

Αναπληρωτής 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ιαπωνία
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ιαπωνία
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Ιαπωνία