Karel DE GUCHT : 3η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Φιλελεύθερη, Δημοκρατική και Μεταρρυθμιστική Ομάδα - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 25-07-1989 / 31-12-1992 : Partij voor vrijheid en vooruitgang (Βέλγιο)
  • 01-01-1993 / 18-07-1994 : Vlaamse liberalen en democraten (Βέλγιο)

βουλευτές 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την ΄Ενωση των Σοβιετικών Διμοκρατιών
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις δημοκρατίες της Κοινοπολιτείας Ανεξαρτήτων Κρατών (ΚΑΚ)
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών και Εσωτερικών Υποθέσεων
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Υποεπιτροπή για την Ασφάλεια και τον Αφοπλισμό
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις δημοκρατίες της Κοινοπολιτείας Ανεξαρτήτων Κρατών (ΚΑΚ)
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις δημοκρατίες της Κοινοπολιτείας Ανεξαρτήτων Κρατών (ΚΑΚ)