John David TAYLOR : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 22-12-1986 : Ομάδα των Ευρωπαίων Δημοκρατών - Μέλος
  • 23-12-1986 / 18-01-1987 : Μη Εγγεγραμμένοι
  • 19-01-1987 / 10-10-1987 : Ομάδα των Κομμάτων της Ευρωπαϊκής Δεξιάς - Μέλος
  • 11-10-1987 / 24-07-1989 : Ομάδα των Κομμάτων της Ευρωπαϊκής Δεξιάς - Μέλος του προεδρείου

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Ulster Unionist Party (Ηνωμένο Βασίλειο)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και_Χωροταξίας
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες μέλη του ΑSΕAN και τη Διακοινοβουλευτική Οργάνωση του ASEAN (AIPO)
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες μέλη του ΑSΕAN και τη Δημοκρατία της Κορέας (AIPO)
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Αγροτικής Ανάπτυξης
  • 18-01-1988 / 13-03-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Τουρκία
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Αντιπροσωπεια ατη Μικτή Κοιθοβουλευτική Επιτροπή ΕΟΚ-Τουρκίας

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Τροφίμων
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Πολιτική Επιτροπή