Teun TOLMAN : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 05-04-1987 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος του προεδρείου
  • 06-04-1987 / 24-07-1989 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Christen Democratisch Appèl (Κάτω Χώρες)

Πρόεδρος 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Τροφίμων

Αντιπρόεδρος 

  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας

βουλευτές 

  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λαϊκή Δημοκρατία της Κίνας
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Αγροτικής Ανάπτυξης

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Σχέσεων
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Εξωτερικών Οικονομικών Εχτέρεων