Renate-Charlotte RABBETHGE : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος (Χριστιανοδημοκράτες) - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Γερμανία)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Αγάπτυξνς και Συωεργασίας

Αναπληρώτρια 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Ελέγχου του Προϋπολογισμού
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Αναφοπών